Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych (Federacja WRK) od 2012 roku jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu i prowadzi Regionalne oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu.

Koordynujemy i inkubujemy Lokalne Centra Wolontariatu na terenie Wielkopolski. Aktualnie zrzeszamy sieć ok. 20 LCW. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu sieci wolontariatu w Wielkopolsce, m.in. w motywowaniu i angażowaniu wolontariuszy, we wspieraniu koordynatorów wolontariatu merytorycznie, sieciowaniu organizacji i instytucji, organizowaniu akcji wolontariackich.

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych została wybrana na Partnera Korpusu Solidarności na województwo wielkopolskie. W ramach Programu wspieramy i rozwijamy wolontariat długoterminowy. Celem Programu jest kompleksowe wsparcie rozwoju długofalowej relacji między wolontariuszami, a instytucjami/organizacjami korzystającymi z ich świadczeń oraz promocja wolontariatu długoterminowego.

Jeśli działasz wolontariacko lub chciałbyś zostać wolontariuszem i pomagać innym, to zapraszamy Cię do udziału w Programie Korpus Solidarności.

Dzięki udziałowi w Programie:

– zyskasz możliwość udziału w ciekawych szkoleniach,

– będziesz miał dostęp do bazy ofert wolontariatu z całego kraju,

– pomożemy Ci w dobraniu oferty wolontariatu według Twoich potrzeb,

– pozyskasz środki na realizację akcji wolontariackich,

– będziesz miał możliwość skorzystania z benefitów i zniżek,

– będziesz mógł wziąć udział w Konkursie Wolontariusza Roku,

– na każdym etapie Twojej przygody z wolontariatem zaoferujemy Ci pomoc i wsparcie.

 

Zarejestruj się na stronie i korzystaj z benefitów: www.korpussolidarnosci.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i bieżącymi wydarzeniami: www.wolontariat.wrk.org.pl

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Kontakt:

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych, ul. Bukowska 27/29, Poznań (róg ul. Bukowskiej i ul. Wawrzyniaka)
Dagny Łaniecka, Aneta Byczyńska
e-mail: wolontariat@wrk.org.pl, tel. 61 8 530 930, 505 910 557