Od 2012 roku należymy do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu i prowadzimy w Wielkopolsce sieć 13 Lokalnych Centrów Wolontariatu zrzeszonych w Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu.

Organizatorzy wolontariatu

Chcesz założyć Lokalne Centrum Wolontariatu w swojej miejscowości? Również zgłoś się do nas. Przygotujemy Ciebie i Twoją organizację.

Każda organizacja/instytucja, chcąca uzyskać status Lokalnego Centrum Wolontariatu (LCW) przechodzi okres inkubacji, w trakcie którego wdraża standardy Sieci.

Wolontariusze

Lubisz nowe wyzwania? Chcesz pomagać innym? Żyjesz po to, by zmieniać świat? Zależy Ci na rozwoju? Jeśli choć na jedną z tych odpowiedzi opowiedziałeś/aś twierdząco wolontariat to odpowiedź dla Ciebie! Zgłoś się do prowadzonego przez nas biura pośrednictwa wolontariatu!Wolontariat to niesamowita okazja do zdobycia nowych doświadczeń, rozwoju swoich umiejętności i kompetencji, poznania innych ludzi. To także świadomość, że to co robisz ma sens!

Naszym celem jest pomoc we wzajemnym odnalezieniu się ludzi, którzy chcą realizować się jako wolontariusze/szki oraz organizacji i instytucji, które takich osób poszukują. Tym, którzy się do nas zgłoszą gwarantujemy nie tylko ciekawe oferty wolontariackie, ale też rzetelne przeszkolenie oraz konsultacje z doradcą.

Wejdź na www.wolontariat.wrk.org.pl