Na początku listopada Wielkopolska Rada Koordynacyjna zaprosiła organizacje pozarządowe z Wielkopolski do konkursu na organizacje przyjazną wolontariuszom/szkom. Konkurs był okazją do tego by przyjrzeć się współpracy wielkopolskich NGOsów z wolontariuszami.

To ile osób angażuje się w działania społeczne i zostaje wolontariuszami/szkami zależy w dużej mierze od tego jak ich energia i aktywność jest „zagospodarowywana” przez organizacje pozarządowe. Ważne by stwarzały one przyjazny, dający szanse na rozwój i samorealizacje klimat.

Wśród organizacji które zgłosiły się do konkursu wybranych zostało 15 finalistów, którzy przeszli do kolejnego etapu. Wyniki ogłoszone zostaną 1 grudnia podczas Gali Wolontariatu organizowanej przez Oddział Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Poznania. Tymczasem gorąco gratulujemy finalistom!!!!

To wyjątkowe organizacje – każda z nich zasługuje na miano Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom/szkom.

Lista Finalistów:

Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Fundacja „Dr Clown”
Fundacja „Mały Piesek Zuzi”
Fundacja pro terra Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju Stowarzyszenie „Sokoły”
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym
Stowarzyszenie „Lepszy Świat”
Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepelnosptrawnych EKO SALUS”
Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychiatrii Środowiskowej INTEGRACJA
Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo
Stowarzyszenie „Jeden Świat”
Towarzystwo Żużlowe „START” Gniezno
Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
Poznańskie Towarzystwo „Amazonki”

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe, które współpracują z wolontariuszami/szkami do wzięcia udziału w konkursie na organizacje przyjazną wolontariuszowi/szce.

Jeśli uważasz, że Twoja organizacja jest dobrym miejscem dla wolontariuszy/szek, daje im szanse na rozwój i zdobycie doświadczeń – zgłoś się do konkursu!

Organizacje które się do nas zgłoszą otrzymają do wypełnienia formularz, na podstawie którego wyłonimy finalistów, którzy przejdą do kolejnego etapu. Pochwal się swoimi dobrymi praktykami!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2010 pod adresem: wolontariat@wrk.org.pl. W tytule proszę wpisać: konkurs NGO.

Wręczenie nagród dla najbardziej przyjaznych wolontariuszom organizacji odbędzie się na Uroczystej Gali Wolontariatu organizowanej przez Urząd Miasta Poznania.