Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych (Federacja WRK) od 2012 roku jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu i prowadzi Regionalne oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu.

Koordynujemy i inkubujemy Lokalne Centra Wolontariatu na terenie Wielkopolski. Aktualnie zrzeszamy sieć ok. 20 LCW. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu sieci wolontariatu w Wielkopolsce, m.in. w motywowaniu i angażowaniu wolontariuszy, we wspieraniu koordynatorów wolontariatu merytorycznie, sieciowaniu organizacji i instytucji, organizowaniu akcji wolontariackich.

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych została wybrana na Partnera Korpusu Solidarności na województwo wielkopolskie. W ramach Programu wspieramy i rozwijamy wolontariat długoterminowy. Celem Programu jest kompleksowe wsparcie rozwoju długofalowej relacji między wolontariuszami, a instytucjami/organizacjami korzystającymi z ich świadczeń oraz promocja wolontariatu długoterminowego.

Jeśli poszukujesz wolontariuszy dla swojej organizacji/instytucji lub chciałbyś bardziej zmotywować swoich wolontariuszy i zaangażować ich w wolontariat, dołącz do Programu Korpus Solidarności.

Dołączając do Programu:

– zyskasz możliwość udziału w ciekawych szkoleniach,

– będziesz miał dostęp do bazy wolontariuszy z całego kraju,

– uzyskasz dostęp do platformy, ułatwiającej kontaktowanie się z wolontariuszami oraz zarządzanie nimi,

– pomożemy Ci w znalezieniu wolontariuszy do realizowanych przez Twoją organizację/instytucję działań,

– pozyskasz granty na realizację akcji wolontariackich,

– będziesz miał możliwość skorzystania z benefitów i zniżek,

– na każdym etapie zaoferujemy Ci pomoc i wsparcie.

 

Zarejestruj się na stronie i korzystaj z benefitów: www.korpussolidarnosci.gov.pl

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i bieżącymi wydarzeniami: www.wolontariat.wrk.org.pl

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Kontakt:

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych, ul. Bukowska 27/29, Poznań (róg ul. Bukowskiej i ul. Wawrzyniaka)
Dagny Łaniecka, Aneta Byczyńska
e-mail: wolontariat@wrk.org.pl, tel. 61 8 530 930, 505 910 557