• Post category:Polecane

Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych zaprasza na pierwsze Czwartkowe Spotkania Pozarządowe.

27 maja 2010 o godzinie 16.00, Poznań, ul. Klasztorna 24/25

Czy organizacje działają profesjonalnie? Co to znaczy profesjonalne działanie organizacji? Co zmieniać by działać lepiej? Czy organizacje są tanią siłą roboczą samorządów? Czym jest NGOizacja?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w trakcie pierwszych Czwartkowych Spotkań Pozarządowych. Chcemy by Pozarządowe Czwartki były okazją do tego by poruszać kwestie ważne dla funkcjonowania sektora obywatelskiego w województwie Wielkopolskim.

Nasze pierwsze spotkanie poprowadzone będzie metodą Open Space – co pozwoli nie tylko na zapoznanie się z prezentowanymi tematami, ale również na nieskrępowaną dyskusję, wymianę opinii i doświadczeń.

Porozmawiamy o:

– przygotowywanych zmianach dotyczących współpracy Urzędu Miasta Poznania z organizacjami pozarządowymi w związku z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (trwają właśnie prace nad kartą współpracy z organizacjami pozarządowymi i przygotowaniem nowego regulaminu konkursowego. Czy wiesz jakie zapisy znajdą się w karcie?),
– pożądanych zmianach w rozwoju trzeciego sektora w kontekście tworzenia zrównoważonych strategii. Dyskusje nad tożsamością III sektora są podstawą pod dokonywanie w nim pozytywnych przekształceń w kierunku stania się poważnym partnerem dla samorządów i biznesu.

Przyłącz się do dyskusji – wpłyń na trzeciosektorową rzeczywistość!