• Post category:Aktualności

[fruitful_tabs type=”default” width=”100%” fit=”false”]
[fruitful_tab title=”O PROJEKCIE”]

20 sierpnia 2013 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Przez Sztukę do Świadomości!” mającego na celu promocję aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

W ramach projektu zrealizowane zostaną profesjonalne wystawy fotografii propagującej osoby z niepełnosprawnościami w różnych rolach życia społecznego i zawodowego. Wernisaż otwierający wystawę będzie miał miejsce w Poznaniu, następnie odbędą się wystawy w północnej części województwa w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim oraz w południowej części województwa w powiecie leszczyńskim.

Z badań, a także z naszych doświadczeń wynika, że ciągle istnieje w społeczeństwie duży poziom nieświadomości i stereotypowy odbiór osób z niepełnosprawnościami. Występuje zatem pilna potrzeba zmiany społecznego postrzegania. Dlatego w swoich działaniach staramy się promować pozytywne postawy oraz pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Chcemy pokazać prawdziwy obraz powyższych osób, jako obywateli aktywnych, działających społecznie, czynnych zawodowo, twórczo.

Już teraz zachęcamy wszystkich do śledzenia naszej strony, a jesienią do obejrzenia wystaw w Wielkopolsce.

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

samorząd województwa

[/fruitful_tab]
[fruitful_tab title=”KATALOG”]

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem z wystawy „Energia Codzienności”.

Katalog jest do pobrania TUTAJ

[/fruitful_tab]
[/fruitful_tabs]