Już od 3 lipca jedno z pomieszczeń naszej  siedziby przy ul.Bukowskiej 27/29 w Poznaniu zamieni się w galerię fotografii.

Wystawa jest próbą prezentacji jednego z najbardziej fascynujących miast Bałkanów.  Położone jest na pograniczu wielu światów – Wschodu i Zachodu, chrześcijaństwa i islamu. Przede wszystkim jest jednak niezwykle gościnne, przyciąga i zniewala swoim urokiem. W jego historii mieszają się różne kultury i wpływy. Wystawa będzie okazją do
prezentacji fotografii współczesnego miasta wykonanych przez doktoranta WFPiK UAM Michała Kucharskiego.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć spotkanie z autorem zdjęć, które rozpocznie się o godzinie 13:00.

Kojarzone przede wszystkim z wybuchem I wojny światowej i wojną lat 90. Sarajewo jest dziś tętniącą życiem europejską stolicą, kryjącą wiele piękna. Celem podróży tysięcy turystów. Jednak to nie tylko przestrzeń popularnej Čaršiji ale też interesującej architektury modernizmu.

Wystawa pokaże fragmenty skomplikowanej i fascynującej mozaiki jaką jest stolica Bośni i Hercegowiny. Być może stanie się ona dla wielu początkiem wędrówki, a dla innych zaskoczeniem i okazją do refleksji nad nieodległym,
a nieznanym nam bliżej światem.

Zdjęcia zostały wykonane w latach 2016-18 podczas kilku podróży autora.

Wystawę będzie można bezpłatnie obejrzeć w godzinach otwarcia  WRK  ZOP (poniedziałki i środy od 10 do 18, wtorki i czwartki od 12 do 20, piątek od 9 do 17) do 12 lipca.